Oprzyrządowanie

Adaptery do naszych wyważarek

Podczas wyważania narzędzi i ich adapterów, wynik zależy w wielkim stopniu od dokładności adaptera. Wszystkie adaptery Schenck wyróżniają się zoptymalizowanymi tolerancjami produkcyjnymi, wysoką powtarzalnością zaciskania i jakością wyważania dostosowaną do zadania.

Nasz pneumatyczny mechanizm zaciskowy używany w naszych wyważarkach do narzędzi, wciąga adapter do mocowania w warunkach roboczych. Urządzenie zaciskające pozwala na szybką zmianę adaptera bez narzędzi i dodatkowego ustawiania i zaciskania.
 

Adaptery HSK (wg. DIN 69893)

Adaptery HSK zostały zaprojektowane w ten sposób, że łatwo można specjalne nakrętki. Dzięki temu mamy uniwersalny adapter HSK do różnorakich zastosowań.

SK (DIN 69871) / MAS-BT / CAT (ANSI B5.50)

W zależności od konstrukcji – z ręcznym lub pneumatycznym zaciskaniem – oferujemy odpowiedni adapter do uchwytów stożkowych o dużej zbieżności. Adapter w konstrukcji manualnej jest wyśrodkowany w graniastym mocowaniu bez zacisku. Poza standardowymi śrubami napinającymi, dostępne są również specjalne śruby dla BT i CAT (warianty z pneumatycznym zaciskaniem).

Stożkowy uchwyt z tuleją zaciskową

Możecie użyć sprawdzonej stożkowej tulei zaciskowej do właściwego uchwytu narzędzi w kształcie dysku takich jak tarcze szlifierskie, głowice frezujące, itp. Są dostępne z manualnym lub pneumatycznym zaciskaniem.

Adaptery Capto

Oferujemy adapter do naszych wyważarek dla wszystkich popularnych rozmiarów, od C3 do C10 dla relatywnie nowego, precyzyjnego systemu zaciskowego CAPTO.
 

Zapytanie o adaptery